Folia Flex i Flock

Nadruk folią flex

Jest to folia wycinana przez ploter tnący, która zostaje wygrzana w prasie pneumatycznej. Jest to bardzo prosta metoda nadruku, dająca ciekawe efekty, szczególnie przy użyciu tzw. folii specjalnej oraz folii flock.  Korzystając z tej metody nadruków na odzieży istotną kwestią jest ilość kolorów, gdyż folie wykorzystywane do nadruku są jednokolorowe i każdy kolejny kolor wiąże się z dodatkowymi kosztami. Kiedy ploter potnie folię na odpowiednie elementy zaczyna się proces ręcznego wykrajania wzoru. W skrócie trzeba usunąć zbędne elementy folii ze wzoru specjalną igiełką co przy drobnych elementach i napisach nie jest takie łatwe, a następnie już obrobioną folię nadrukować na odzież.

 

Nadruk folią Flock

Zasada działania folii flock jest podobna do flex różnica polega na materiale, ponieważ folia flock jest grubsza i w dotyku przypomina zamsz. Pokryta jest meszkiem, który daje efekt wypukłości wzoru. Tak samo jak folia flex również wgrzewa się  ją w tkaninę dzięki prasie pneumatycznej. Nadruki folią są trwałe a dzięki swoim elastycznym właściwościom dopasowuje się do kształtów ciała wraz z odzieżą.

Folie flex i flock bardzo dobrze wyglądają na nerkach oraz bluzach i koszulkach jak również na workach i torbach. Warto sprawdzić tą metodę druku cyfrowego i stworzyć swój własny wzór wykonany folią flex bądź flock.

Wyceny folii realizowane są od ręki, aby wycenić zamówienie należy jedynie poinformować nas o rodzaju i ilości odzieży, która ma być użyta do znakowania oraz określenia wielkości nadruku w jakim ma być naniesiona grafika. Zapytania prosimy wysyłać na biuro@ideashirt.pl.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial